Navigation Menu+

Návod k použití

foto_mobil_webTo NEJ ze ŠTRAMBERKA – Kapesní telefonní průvodce

http://pruvodce.stramberskatruba.cz

Vážení přátelé, návštěvníci Hradu Štramberka,

k používání tohoto průvodce si ve vašem telefonu spusťte čtečku QR kódů, vyfoťte QR kód, který je viditelně umístěn na vybraných atraktivitách hradu a města Štramberka, a potvrďte připojení. Mohou být účtovány poplatky za přenos dat dle poskytovatele služeb.

 

Nemáte čtečku QR kódů?

1. Otevřete si internetový prohlížeč ve svém telefonu a zadejte: m.seznam.cz/qr

2. Najděte v menu svého telefonu ikonu Seznam.cz QR čtečky a spusťte aplikaci.

3. Nasměrujte telefon na QR kód tak, aby byl QR kód rovnoměrně přes celý displej. Pokud se QR kód sám nenačte, potvrďte.

4. Po naskenování se zobrazí obsah QR kódu – www adresa http://pruvodce.stramberskatruba.cz

 

O projektu

qr_samolepky_st_2013-4Malého kapesního multimediálního průvodce Štramberkem jsme pro Vás připravili za finanční pomoci Moravskoslezského kraje.

Malý je proto, že pokrývá jen ty nej atraktivity malého podhorského městečka Štramberka. Kapesní proto, že ho nosíte v kapse, přesněji ve svém chytrém telefonu. Multimediální proto, že informace v něm jsou poskytovány v různých formách. Ke každé atraktivitě je k dispozici audio výklad ve třech jazycích, doplňující historické fotografie a u některých atraktivit i video.

Na váš chytrý telefon přitom není nutné instalovat žádné jednorázové aplikace. Vše probíhá prostřednictvím webového obsahu, na který je váš telefon již připraven. Díky tomu jsou informace vždy aktuální a můžeme je průběžně doplňovat.

Na hradě Štramberku jsme pro Vás proto připravili Free – Wifi připojení. Pokud budete chtít průvodce používat mimo pokrytí Wifi, můžete použít datového připojení svého telefonu, ale vzhledem k objemu dat některých audií a videí nemusí být některé z nich dostupné. V tomto případě také mohou být účtovány poplatky za přenos dat dle poskytovatele služeb.

Do průvodce bylo zařazeno TO NEJ ze Štramberka – Hrad Štramberk – Věž Trúba se svou expozicí „Cesta do paměti Štramberské Trúby“, Jaroňkova útulna, Turistická chata Dr. Hrstky, Jeskyně Slámová sluj, Mini ZOO – Aquaterra, Muzeum Zdeňka Buriana, Městský pivovar Štramberk, Jeskyně Šipka, Arboretum, pekárna Štramberských uší a navíc jsme přidali ještě horu Kotouč.

Těšíme se na vaší návštěvu!

Tým CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ

 

Co je QR kód

 

QR KÓDY

jsou vlastně obdoba čárových kódů, které jsou známy z obalů zboží v obchodech. Na rozdíl od čárového kódu není QR kód tvořen z čárek, ale z černobílých bloků, které se skládají v obrazce ve tvaru čtverců. QR kódy tak díky své konstrukci umožňují přenášet daleko více informací, které si můžete přečíst.

 

foto_mobil_qrJAK JE PŘEČÍST?
Je potřeba mít mobilní telefon s fotoaparátem, protože ten je pro čtení QR kódů základem. Čtení QR kódů probíhá standardně pomocí speciálních aplikací pro mobilní telefony. Tyto čtečky dokážou pracovat s fotoaparátem mobilního telefonu. Stačí tak spustit aplikaci, “vyfotit” kód a ta pak sama rozpozná ukrytý text. V případě aktivovaného připojení k internetu je možné okamžitě zobrazit webovou či mobilní stránku atd. Celý postup je velmi rychlý, a pokud někde uvidíte QR kód, můžete během chvilky získat jeho informaci.